Hyundai Santa Fe və Land Rover Discovery müqayisəsi
990 Hyundai Santa Fe elanı 166 Land Rover Discovery elanı
Orta qiymət: Hyundai Santa Fe 27 600 ₼, Land Rover Discovery 31 700 ₼ — Hyundai Santa Fe 13 % ucuzdur. Satışda 990 və 166 elan. Orta yürüş: 191 000 və 192 000 km.
| Göstərici | Hyundai Santa Fe | Land Rover Discovery |
|---|---|---|
| Orta qiymət | 27 600 ₼989 elan ucuz | 31 700 ₼166 elan |
| Qiymət aralığı | 21 400–33 600 ₼ | 20 750–45 858 ₼ |
| Dəyər itkisi | −21 % 3 ildə−33 % 5 ildə533 elan az itki | −30 % 3 ildə−45 % 5 ildə90 elan |
| Satış sürəti | 30+ gün393 elan | data azdır |
| Son 3 ayda | 0 % | 0 % |
| Elan | ||
| Orta yürüş | 191 000 km | 192 000 km |
| Taksi payı | 0,1 %990 elan | 0 %166 elan |
| Vuruq / qəza payı | 1,6 %bilinən · 866 elan | 2,1 %bilinən · 146 elan |
| Tipik mühərrik | 2.0 l61 % · 964 elan | 3.0 l55 % · 163 elan |
| Tipik güc | 184 a.g.22 % · 853 elan | 340 a.g.29 % · 146 elan güclü |
| Ötürücü | Ön ötürücü 56 % · Tam ötürücü 44 %898 elan | Tam ötürücü 99 % · Arxa ötürücü 1 %157 elan |
| Sürətlər qutusu | Avtomat 99 % · Mexanika 1 %986 elan | Avtomat 100 %164 elan |
| Ban | SUV / Offroader 98 % · Universal 1 %986 elan | SUV / Offroader 99 % · Universal 1 %165 elan |
| Yanacaq | Dizel 56 % · Benzin 36 %983 elan | Dizel 60 % · Benzin 39 %164 elan |
| Rəng | Ağ 35 % · Qara 24 % · Yaş Asfalt 14 %989 elan | Qara 45 % · Ağ 24 % · Yaş Asfalt 9 %165 elan |
| Ən çox elan olan illər | 2013 (88) · 2014 (83) · 2017 (80) | 2018 (21) · 2014 (19) · 2019 (13) |
İllərə görə orta qiymət
| İl | Santa Fe | Discovery | Fərq |
|---|---|---|---|
| 2020 | 38 600 ₼40 elan | —1 elan | |
| 2019 | 37 200 ₼43 elan | 53 200 ₼13 elan | +43 % |
| 2018 | 36 800 ₼60 elan | 49 500 ₼21 elan | +35 % |
| 2017 | 30 800 ₼80 elan | 42 500 ₼12 elan | +38 % |
| 2016 | 31 500 ₼72 elan | 36 000 ₼10 elan | +14 % |
| 2015 | 29 800 ₼67 elan | 35 200 ₼12 elan | +18 % |
| 2014 | 28 000 ₼83 elan | 31 300 ₼19 elan | +12 % |
| 2013 | 25 700 ₼88 elan | 28 250 ₼4 elan | +10 % |
| 2012 | 24 850 ₼50 elan | 27 500 ₼5 elan | +11 % |
| 2011 | 22 400 ₼19 elan | 26 350 ₼9 elan | +18 % |
| 2010 | 21 900 ₼59 elan | 25 000 ₼9 elan | +14 % |
| 2009 | 20 000 ₼69 elan | —3 elan | |
| 2008 | 18 925 ₼70 elan | 20 500 ₼8 elan | +8 % |
| 2007 | 17 800 ₼51 elan | 19 000 ₼7 elan | +7 % |
| 2006 | 17 050 ₼20 elan | 16 500 ₼9 elan | −3 % |