Honda Insight və Kia Cerato müqayisəsi
96 Honda Insight elanı 139 Kia Cerato elanı
Orta qiymət: Honda Insight 13 500 ₼, Kia Cerato 16 500 ₼ — Honda Insight 18 % ucuzdur. Satışda 96 və 139 elan. Orta yürüş: 254 000 və 222 000 km.
| Göstərici | Honda Insight | Kia Cerato |
|---|---|---|
| Orta qiymət | 13 500 ₼94 elan ucuz | 16 500 ₼139 elan |
| Qiymət aralığı | 10 900–25 575 ₼ | 13 950–18 950 ₼ |
| Dəyər itkisi | −15 % 3 ildə−24 % 5 ildə42 elan | data azdır |
| Satış sürəti | 14 gün54 elan tez satılır | 21 gün70 elan |
| Son 3 ayda | −1 % | −1 % |
| Elan | ||
| Orta yürüş | 254 000 km | 222 000 km |
| Taksi payı | 3,1 %96 elan | 0,7 %139 elan az taksi |
| Vuruq / qəza payı | 12 %bilinən · 75 elan | 4,7 %bilinən · 107 elan az vuruq |
| Tipik mühərrik | 1.3 l54 % · 92 elan | 1.6 l65 % · 133 elan |
| Tipik güc | 109 a.g.52 % · 75 elan | 130 a.g.27 % · 102 elan güclü |
| Ötürücü | Ön ötürücü 100 %81 elan | Ön ötürücü 97 % · Arxa ötürücü 2 %113 elan |
| Sürətlər qutusu | Variator 80 % · Avtomat 19 %96 elan | Avtomat 98 % · Mexanika 2 %137 elan |
| Ban | Sedan 46 % · Liftbek 35 %96 elan | Sedan 93 % · Hetçbek 4 %138 elan |
| Yanacaq | Hibrid 97 % · Benzin 3 %96 elan | Benzin 98 % · Dizel 2 %137 elan |
| Rəng | Boz 24 % · Ağ 18 % · Qara 17 %96 elan | Ağ 43 % · Qara 30 % · Gümüşü 8 %138 elan |
| Ən çox elan olan illər | 2010 (21) · 2019 (13) · 2011 (13) | 2013 (29) · 2010 (16) · 2012 (14) |
İllərə görə orta qiymət
| İl | Insight | Cerato | Fərq |
|---|---|---|---|
| 2021 | 26 600 ₼12 elan | —2 elan | |
| 2020 | 26 800 ₼7 elan | —3 elan | |
| 2019 | 24 777 ₼13 elan | —2 elan | |
| 2018 | 24 200 ₼6 elan | ||
| 2017 | 21 350 ₼4 elan | ||
| 2015 | 17 600 ₼8 elan | ||
| 2014 | —1 elan | 18 500 ₼12 elan | |
| 2013 | —3 elan | 17 800 ₼29 elan | |
| 2012 | —3 elan | 15 350 ₼14 elan | |
| 2011 | 11 500 ₼13 elan | 15 600 ₼13 elan | +36 % |
| 2010 | 11 300 ₼21 elan | 14 700 ₼16 elan | +30 % |
| 2009 | 10 500 ₼9 elan | 14 300 ₼7 elan | +36 % |
| 2008 | 11 850 ₼12 elan |